Skip to main content

Polacy w UK

Jest nas coraz więcej, w każdym zakątku Wielkiej Brytanii. Od maja 2004 Polacy są widoczni w każdej sferze tutejszego życia. Polscy imigranci budzą emocje w brytyjskich mediach, często są bohaterami artykułów, programów telewizyjnych i radiowych.

Oblicze polskiej społeczności na Wyspach zmieniło się tak bardzo przez ostatnie trzy lata, że emigranci z dłuższym stażem często nie mogą się odnaleźć w tej nowej Wielkiej Brytanii.

Dynamizm i energia jaką wnieśli i nadal wnoszą pounijni emigranci wciąż zaskakują. Polacy oswajają Londyn i inne miasta od pierwszych dni pobytu. W miejscach gdzie przedtem był jeden polski sklepik od lat prowadzony przez uroczych właścicieli posuniętych już mocno w latach, teraz powstają duże, nowoczesne sklepy, z młodą obsługą, gdzie można kupić dosłownie wszystko za czym nowo upieczony emigrant może zatęsknić. Powstają nowe centra usług finansowych, polskie agencje pracy, lokalne gazety mają polskie dodatki. Polski chleb w Londynie mozna kupic w kazdej dzielnicy.

Mało co zaskakuje w tej poteżnej fali polskości, no może tylko, na przykład, reklama wódki Sobieski w formie plakatów na londyńskich przystankach autobusowych głosząca w języku polskim, że Król Jest Tylko Jeden!

Skontaktuj się z nami

[formidable id=5]