Skip to main content

New Forest to nazwa obszaru południowo-zachodniej części hrabstwa Hampshire, rozciągającego się na zachód od Southampton aż do granicy z hrabstwem Dorset na zachodzie.

Od 2005 na terenie New Forest istnieje Park Narodowy.

Trasy spacerowe
Miłośnicy leśnych spacerów donikąd na pewno będą usatysfakcjonowani wyjazdem do New Forest, ponieważ tras spacerowych jest tam pełno. Nie  są one w żaden sposób oznakowane, więc warto zaopatrzyc się w dokładną mapę terenu.

Konie i kucyki
Wizytówką New Forest są zdecydowanie konie i kucyki, które pasą się dosłownie wszędzie, przy drogach, na polach, łąkach, w lesie, na polanach. Pojedynczo lub w grupach, dominują krajobraz. Przewodniki zgodnie ostrzegają, że konie, a zwlaszcza kucyki są na wpół dzikie, i żeby do nich nie podchodzic i nie próbowac głaskac.

Lymington
Miasteczko nadmorskie. Po paru dniach spędzonych w centrum tej miejscowości po godzinie 18.00 Lymington otrzymało od nas tytuł miasteczka wymarłego. Trudno powiedziec, że byliśmy tam poza sezonem, bo kwiecień to już dobry okres na spacery po lesie, a poza tym trwały ferie szkolne. Myśleliśmy, że w Anglii nie ma juz miejsc gdzie większośc sklepów pozostaje zamknięta w niedzielę. Lymington okazał się byc jednym z takich właśnie nielicznych już miejsc.
Jest też tutaj  centrum żeglarstwa, wypożyczalnia łodzi i olbrzymia marina.

Go Ape! w Moors Valley Country Park
Jeżeli odwiedzacie New Forest nastolatkami to warto wybrac się do centrum wspinaczkowego Go Ape! w Moors Valley Country Park niedaleko Ringwood. 3 godziny wspinania się po drzewach, chodzenia po sznurkowych mostach i zjeżdżania po linach przemawia do wyobraźni większości wiecznie znudzonej młodzieży. Nabyte tutaj umiejętności mogą się przydać również w górach – uprzęże są takie same.
Zajęcia odbywają się w dwóch kategoriach wiekowo-cenowych: Goryle, powyżej 18 roku życia £25 za 3 godziny, oraz Baboons, od 10 do 18 lat – £20 (dane z kwietnia 2008).
Tel 0870 444 5562
http://www.goape.co.uk/

Lyndhurst
Stolicą New Forest jest miasteczko Lyndhurst, gdzie jest (dosyć skromne) centrum informacji turystycznej.Można tutaj kupić bardzo dokładne mapy okolicznych terenów.

Gdzie się zatrzymać
Dla rodzin z dziećmi polecam zakwaterowanie typu self catering cottage, czyli domek, lub piętro domku z kuchnią z pełnym wyposażeniem i łazienką. My mieszkaliśmy tutaj:

Hackney Park, Lymington
Hackney Park, Lymington, Hampshire, SO41 8LS

Tego typu zakwaterowanie łatwo znaleźć w internecie wpisując w wyszukiwarkę ‘self catering accommodation’ lub ‘holiday cottages’.
Wybraliśmy to miejsce między innymi dlatego, że gospodarze mają stajnie i kilka swoich własnych koni, co stanowiło niewątpliwą atrakcję dla naszych młodszych dzieci. Rano budziły nas takie kojące oko widoki z okna:

Inną opcją są hotele typu B&B, gdzie właściciele mieszkają w tym samym domu. My od wielu lat zawsze wybieramy self catering, co daje nam, a zwłaszcza dzieciakom pełną swobodę, bez ciągłego upominania, żeby były cicho i nie biegały, nie skakały bo może to przeszkadzać gospodarzom.